עוז סער חקירות  |   כתובתינו : רחוב אימבר 7 א.ת. קריית אריה פתח תקוה  |  משרד : 03-9199209  |  טל :  054-4674434  |   מייל : ozsaar@gmail.com   
   
     
     
 
 

חקירה פלילית במשטרההעדות שמוסר אדם בחקירתו במשטרה משמשת כראיה המרכזית אשר על פיה יקבעו שלבי החקירה ותוצאותיה, כלומר – סגירת התיק הפלילי או הגשת כתב אישום.

אמנם, חקירה פלילית בתחנת המשטרה היא אירוע מלחיץ ופעמים רבות דווקא אזרחים אשר מתנהלים באיזון וביציבות, נתקפים פאניקה ומוסרים עדות מסבכת ולעיתים אף מפלילה.

בדיוק על מנת למנוע מצבים בהם חקירה המשטרתית נופלת האזרח כ"רעם ביום בהיר" ובלי שום הכנה מוקדמת, זכות ההיוועצות עם עורך דין מוגדרת כזכות יסוד בסיסית.

תפקידו של עורך דין פלילי לשמוע מהנחקר את גרסתו, לשאול אותו שאלות מדריכות, לקבל פרטים אודות השתלשלות האירועים ולהכין אותו למסירת עדות הגיונית ואמינה.

ייעוץ בטרם החקירה יסייע לנחקר במשטרה אשר ידע לאן מועדות פניו, כיצד ינהגו עמו החוקרים, באיזה תרגילי חקירה אפשריים ינקטו כלפיו וכיצד לעמוד איתן ונאמן לגרסתו.

כאשר מדובר בחקירת קטינים, אשר נוטים להודות מתוך פחד וחשש מעמידה מול שוטרים ומפני הצפוי להם, ישנה חשיבות מיוחדות שיפגשו עם עורך דין פלילי טרם חקירתם וכן חשוב כי הוריהם יקבלו ייעוץ כיצד לנהוג , מה לשאול ומהן האפשרויות העומדות לפניהן.

בבואך לחקירה במשטרה כדאי שתזכור את העצות הבאות:

1.    הבינו בדיוק במה אתה חשודים, כלומר – במה מאשימים אתכם החוקרים.
2.    זכותכם לפגוש ו/או להיוועץ עם עו"ד פלילי בטרם החקירה ולאחר שנמסר לכם במה אתם חשודים.
3.    צאו מנקודת הנחה שהחקירה מוקלטת ו/או מצולמת וכי אין אפשרות למקצה שיפורים.
4.    נהגו עם החוקרים בכבוד ובאדיבות במהלך החקירה.
5.    שימו לב האם אתם נחקרים כחשוד או עד, האינדיקציה -  החשוד מוזהר כי הדברים שיאמר בחקירה פלילית  עשויים     לשמש כנגדו.
6.    זכרו - עד חייב להשיב על כל שאלה המוצגת בפניו, אלא אם תשובה מסוימת עלולה להפליל אותו. ואילו חשוד זכאי על פי חוק לשמור על זכות השתיקה ואינו חייב לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה.
7.    דאגו שכל מה שאתה אומרים יירשם, גם אם החוקר הוא זה ששולט בניהול החקירה ולעיתים בצורה לא נעימה. בסיום החקירה וטרם חתימתכם קראו את עדותכם וודאו היטב כי מדובר על הודעה רציפה, הגיונית אשר תואמת לחלוטין את כל אשר מסרתם בחקירה פלילית.
8.    כל מה שתאמרו במתקן המשטרתי יתועד ויהווה חלק מעדותכם. חוקר משטרה רשאי לרשום "זיכרון דברים" בנוגע להתנהגותכם, תגובתכם וכיו"ב.
גם השוטר הכי נחמד בעולם שרוצה לסייע לכם – הוא קודם כל שוטר בתפקיד.  הסמכות היחידה שנמצאת בצד שלכם – היא עורך דין פלילי.
9.    השתדלו לענות בתשובות קצרות וממוקדות מבלי להרחיב יתר על המדיה ומבלי למסור פרטים שלא נשאלתם לגביהם.
10.    במקרים המתאימים חשוב לדרוש עימות או חקירה של עדים נוספים או בדיקת חפצים. יחד עם זאת, יש לזכור כי הראיות שיושגו בחקירה עלולות לשמש לחובתכם.
11.    נחקרתם בלי להתייעץ עם עורך דין פלילי? ציד בתום החקירה פנו לעורך דין ומסרו לו את כל הפרטים. בהרבה מקרים ניתן לסייע למשטרה לחקור את עניינכם כראוי ולהביא לסגירת התיק.

מאת עו"ד שולמית קהלת-אורן


     
 

 

 
  עוז סער חוקר פרטי   |   חוקרים פרטיים מנוסים   |   בלש פרטי מיומן  |   משרד חקירות מקצועי   |   משרדי חקירות אמינים   |   חקירות פרטיות מוצלחות
  עוז סער חקירות  |   כתובתינו : רחוב אימבר 7 א.ת. קריית אריה פתח תקוה  |  משרד : 03-9199209  |  טל :  054-4674434  |   מייל : ozsaar@gmail.com 
 
  בגידות משרדי חקירות חוקר פרטי בפתח תקוה חוקר פרטי במרכז חוקרים פרטים חוקרים פרטיים במרכז מודיעין עיסקי משרד חקירות פרטיות חוקרים פרטיים בישראל מעקב חוקר פרטי בגידות חוקר פרטי בתל אביב משרד חקירות פרטי חוקרים גילוי שיחות חסויות חוקר פרטי בגידה זיהוי שיחה חסויה חברת חקירות זיהוי מספרים חסויים גילוי מספר חסוי ריגול עסקי ריגול תעשייתי איתור מספר חסוי חקירות